Hak ve Özgürlükler Hareketinin Momçilgrad (Mestanlı) Belediye Başkan adayı gösterdiği Akif Akif, Kırcaali ilinin en başarılı iş adamlarından biri olarak ön plana çıkıyor. 1965 yılında Momçilgrad kasabasında dünyaya gözüne açan Akif, çocukluğunu doğduğu kasabada geçirmiş, eğitimini orada görmüştür. Evli ve iki kız babasıdır.

Akif Akif 1986-1989 yılları sırasında Stara Zagora?da yaşamış ve çalışmıştır, aynı zamanda Mimarlık ve Jeodezi okumuştur.

Akif Akif

1989-1991 yıllarında ailesiyle beraber İsveç Krallığında 16 ay boyunca mülteci olmuştur.

1991 yılından beri Akif Akif çeşitli iş girişimlerinde bulunmuştur. Bu yıllarda hayatının dönüm noktalarını yaşamıştır ve başarıyı da görmüştür, başarısızlık da, fakat zamanla sağlam işletmelere sahip ciddi bir iş adamı olarak kendini ispatlamıştır. Ayrı ayrı girişimlerde bulunarak restorancılık, un ve un ürünleri üretimi ve satışı gibi ekonomiğin çeşitli sektörlerinde yatırım yapmıştır. Akif Akif, konut inşaatında ve otelcilikte realize ettiği yatırımlarla ciddi bir müteahhittir. Kendisi Momçilgrad yakınında bulunan ünlü Makas Otel Kompleksinin sahibidir.

Akif Akif’in, HÖH partisine karşı üstlendiği aktif siyasi angajmanları 1999 yılında başlıyor.
Gerek Yerel, gerek Parlamento, gerekse Cumhurbaşkanı Seçimlerinde hep partinin yanında olmuş, adaylarının kazanması için elinden geleni esirgememiştir. Son 8 yılda Akif Akif, HÖH?nden Momçilgrad Meclis Üyesi olmuş, Ulaşım Komisyonunun Başkanlığını yapmıştır.

HÖH partisi onu Momçilgrad Belediye Başkan adayı göstermesiyle iş adamlarının daha büyük angajmanlar üstlenmeleri ve aktif olmaları mesajını veriyor.

Kaynak : Kırcaali Haber