Erdinç Hayrullah ile Nevzat Durmaz

Momchilgrad Belediyesi, kardeş şehri olan İzmit Belediyesi’nin başkanı Dr. Nevzat Durmaz’ı ağırladı. İki Belediyenin başkanları Erdinç Hayrullah ile Nevzat Durmaz dostane bir hava içerisinde iş görüşmeleri yaptılar. Görüşmede Momçilgrad Belediyesinde yapılacak yatırım imkanları ele alındı.

2008 yılında kardeş belediye olmasının ardından İzmit Belediyesi tarafından Mestanlı’da yaptırılan “Kardeşlik Çeşmesi” İzmit heyeti tarafından ziyaret edildi. Mestanlı Belediye Başkanı Erdinç Hayrullah Başkan Doğan ve belediye meclis üyelerini ağırlamaktan duydukları mutluluğu dile getirerek; “Ülkeler ve kentler arasındaki kültürel ve sosyal ilişkilerin güçlenmesinde kardeşlik duygularıyla birbirimize yakınlaşmamızın büyük yararları olduğuna inanıyorum. Sizleri konuk etmekten çok mutlu olduk” dedi.

Başkan Doğan da gerek şahsı gerekse meclis üyesi arkadaşları adına çok güzel ağırlandıklarını söyleyerek; “Konuksever Mestanlı halkı ile tanışmış olmak bizleri de çok mutlu etti. İki kent arasındaki bu güzel dostluğun örneklerinin çoğalmasını diliyorum. Dünya’da barış kardeşlik ve sevgi kavramlarının daha da güçlenmesi için bu tür birlikteliklere her zaman ihtiyaç var” dedi.

Heyet 2010 yılında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Mestanlı’da yaptırılan çocuk parkını da gezdi.