Mestanlı Belediyesi ile İzmir’in Bornova Belediyesi kardeş kent anlaşması imzaladılar. Anlaşmayı Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır ile Mestanlı Belediye Başkanı Akif Mehmet Akif imzaladılar.

Akif Mehmet Akif ile Kamil Okyay Sındır

Kardeş kent anlaşması imza töreninin ardından Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği, Tarihi Havagazı Fabrikası?nda yemek düzenledi. Yemekte iki belediye yaptıkları konuşmalarda şunları dile getirdiler.

Mestanlı Belediye Başkanı Akif Mehmet Akif, “Bornova?nın bizim için ayrı bir yeri var. Burada çok sayıda balkan kökenli yaşıyor. Bornova Belediyesi de çok önemli çalışmalar yapıyor. Deneyimlerinden yararlanmak istiyoruz” dedi.

Bornova Belediye Başkanı Prof. Dr. Kamil Okyay Sındır, “Bornova?da da çok sayıda Balkan göçmeni vatandaşımız yaşıyor. Onların Balkan ülkelerindeki akrabaları ile sıcak ilişkileri yoğun şekilde devam ediyor. Mestanlı Belediyesi ile de kardeş kent anlaşması imzaladık. Biz, bu kararları kağıt üzerinde bırakmayacağız. Gerekli sosyal ve kültürel ilişkileri geliştireceğiz.”

İki belediyenin kardeş kent ile ilgili yayınlamış oldukları haberler :

Mestanlı Belediyesi

Bornova Belediyesi