Mestanlı Yöresi Kültür ve Dayanışma Derneği’nin öncülüğüyle, Mestanlı’da başta yaşlılar olmak üzere ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak için Ramazan Kumanyası kampanyası düzenleniyor. Siz de Ramazan ayında hayırda bulunmak için kumanyaya dahil olabilirsiniz. Bir kumanya 35 leva, yardım için dernekle iletişime geçebilirsiniz. Dernek’den yapılan açıklama aşağıda verilmiştir.

HERKES KÖYÜNDE YAŞAYAN, GERİDE KALAN AKRABA VE KOMŞULARINA YARDIMA

HEPİMİZİN BİLDİĞİ GİBİ, RAMAZAN AYI YARDIMLAŞMANIN EN ÜST SEVİYEYE ÇIKTIĞI, İBADET VE ARINMA AYI. BU MÜBAREK AYDA, BU YILDA YARDIMLARIMIZIN ÇOĞUNLUĞUNU MESTANLI VE BÖLGESİNDE YAŞAYAN İHTİYAÇ SAHİBİ HEMŞERİLERİMİZ İÇİN TOPLUYORUZ. ÇÜNKÜ KÖYLERİMİZİ ZİYARETLERİMİZDE, ÖZELLİKLE YALNIZ KALMIŞ DEDELERİMİZİ, NİNELERİMİZİ , YA DA İŞ KONUSUNDA SIKINTI İÇİNDE OLAN KOMŞU VE AKRABALARIMIZI ÇOK FAZLA GÖRÜYORUZ. TABİ SADECE RAMAZAN AYINDA DEĞİL, HER ZAMAN ONLAR İÇİN KALICI ÇÖZÜMLER BULMAK HEPİMİZİN GÖREVİ. BİZDE BU SORUMLULUK VE DÜŞÜNCE İLE YAKLAŞIK BİR AYDIR ÇALIŞIYORUZ.

GEÇEN SENE, YAKLAŞIK 300 AİLEYE YARDIM PAKETLERİMİZİ ULAŞTI.

BU SENE TÜM KÖYLERİMİZDEKİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE PAKETLERİMİZİ, TÜRKİYE DE YAŞAYAN HEMŞERİLERİMİZİN YARDIMLARI İLE ULAŞMAYI HEDEFLİYORUZ. BİZ BUNUN ÇOK RAHAT YAPABİLECEK GÜÇTEYİZ VE YAPACAĞIZ HEPBİRLİKTE. SİZLERE DE BU DÜŞÜNCEYİ SİZLERİ TAKİP EDEN HEMŞERİLERİMİZE ULAŞTIRACAĞINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM.

KISACA PAKETLERİMİZ İLE İLGİLİ DE BİLGİ VEREYİM.

BU PAKETLER İKİ KİŞİLİK BİR AİLENİN RAMAZAN AYI BOYUNCA TEMEL İHTİYACINI KARŞILAYACAK ŞEKİLDE HAZIRLANIYOR. PAKETLERİMİZ MECBUREN BULGARİSTANDA HAZIRLIYORUZ. MALUM GÜMRÜK ZORLUKLARINDAN DOLAYI. BU DAHA İYİ ASLINDA, ÜRÜNLERİ DE HEMŞERİLERİMİZDEN ALIYORUZ. GEÇEN SENE MESTANLIDAN DİKMOV BEY DEN ALDIK. ONA DA KATKILARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM.

BU YARDIM KERVANINA KATILAN HERKESE, YARDIMLARININ HANGİ KÖYE, AİLEYE ULAŞTIĞI VEYA KENDİSİNİN İLETİLMESİNİ İSTEDİĞİ KÖYE İLETİLDİĞİNE DAİR MUHTAR VE BELEDİYE ONAYLI BELGESİNİ VERECEĞİZ.

PAKERLERİN BEDELİ 35 LEVA DIR. KATILMAK İSTEYENLER İÇİN İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ,
AYRICA BU SENE MESTANLI DA KURULACAK RAMAZAN ÇADIRIMIZDA DA 200 KİYE İFTAR YEMEĞİ VERMEK İSTEYENLER BİZİMLE İRTİBATA GEÇEBİLİR.

SAYMANIMIZ SALİH ALKAYA : 0-532-645 89 18
HALİL ŞEN :0-532-668 52 69
BAŞKAN HASAN ÖZTÜRK 0-533-285 17 15