Mestanlı’da yaşayan, henüz 7 yaşında Todor Çavuşev isimli küçük ama hasta bir çocuk var. Beyin felci hastalığından dolayı yürümekte güçlük çekiyor. Ailesi de çocuklarına ülke çapında çeşitli tedavi merkezlerine götürmüş fakat olumlu bir sonuç alamamışlar. Araştırmaları sonucu ülke dışında Todor’un tedavisi için umut vaadeden bir klinik bulmuşlar fakat bu noktada tedavi için gerekli para sıkıntı olmuş. Toplamda 36 bin euro’ya denk gelen bu ücreti denkleştirmekte zorlanmışlar ve bunun sonucunda Toşko (Todor Çavuşev) için sosyal yardım projesi başlatılmış.

Bu sosyal yardım projelerinden biri 3 Haziran 2011 günü Toşko için Mestanlı’da (Momchilgrad) Nov Jivot Kültür Merkezinde düzenlendi. Kültür Merkezi bünyesinde bulunan çeşitli ekipler bu konserde Toşko’nun Rüyası için sahne aldılar. Konser’de gösteri düzenleyen ekipler şunlardır : Türkçe Türküler Grubu, Türk Halk Oyunları, Bulgar Halk Oyunları, Disko Bale Grubu, Balkan Oyunları Grubu, Çocuk Tiyatro Grubu, Rodop Esintileri Halkoyunları Grubu ve Zeybekler Grubu.

Bilet satışlarından elde edilen para tedavi için harcanacak. Konserle ilgili resim ve videoaları paylaşmadan önce dilerseniz Todor’a destek olabileceğiniz bağlantıları verelim.

  • Toşko’nun Rüyası – Küçük çocuk için açılmış, kendisi ve yardım kampanyası için bilgi alabileceğiz site (Bulgarca)
  • Facebook Grubu – Bu grup sayesinde Todor’a bağış yapmak için gerekli hesap numaralarına ulaşabilir ve cep telefonu mesajlarıyla ilgili nasıl destek olabilicağinizi öğrenebilirsiniz.

3 Haziran 2011’de Mestanlı’da gerçekleştirilen konserin fotoğrafları

Yaklaşık 30 dakika süren konser videosu (Çekim çok kaliteli olmasada izlenebilecek durumdadır)